Lokma Döktürme Fiyatları

Yaşamış olduğumuz ortam ve örf âdetimize göre dünümüzde gelenek haline gelen lokma döktürme aslında eski yıllarda Osmanlı döneminden kalma bir gelenektir. Her evde beğenilerek yenen ve ikram edilen bu tatlımız yeri geldiğinde toplu davetlerimizde de kaçınılmadan misafirlere ikram edilir. Büyüklerimizden görerek öğrendiğimiz ve yeri geldiğinde hayır için dağıttığımız lokmalar için lokma döktürme fiyatları sipariş vereceğiniz lokma markasına göre değişmektedir. İster kendi evinizde kendiniz, isterseniz de daha başarılı ve lezzetli yapımını sağlayan lokmacılarda yaptırmanız her şekilde de uygun olabilir. İstenilen kişi sayısı ve âdete göre rakamsal farklılıkları vardır. Ama mutlaka uygun rakamlara denk gelir ve bereketi ile tüm sevdiklerinizi doyurma imkânı sunar. Küçük porsiyonların daha kar bırakmasından dolayı biraz daha pahalı olması, toplu alımlarda kilo hesabının daha uyguna hesaplanmasını sağlar. Çok büyük maliyetler gerektirmediği için hemen hemen her kes hazır sipariş ile daha karlı olduğunu savunur. 

Hayır Lokması ile Lokma Döktürme

Tatlı konusunda çok becerikli ve el lezzeti bulunan ustaların özel tarifleri sonucu ortaya çıkartılan lokma tatlısı tüm müşterilerin beğenerek tüketmesine ve hatta bağımlılık yapmasına sebep gösterir. Her kesin bir takıntısı ve damak zevki bulunduğu için lokma satılan yerlerinde bu kriterlere uyması gerekir. Satın alacağınız ve siparişinizi vereceğiniz tatlıcının lokma döktürme fiyatları kendi maliyet hesaplarına göre belirlenmektedir. Kullanılan malzemenin kaliteli olması ve yapan kişinin gerçekten uzman olması bile fiyatları etkileyebilir. Gerçek lezzetine sahip olsun ve çok iyi yapılsın istiyorsanız mutlaka iyi yapan yerleri tercih etmelisiniz. Her bölge farklı yapılıyor olması ve haricinde fazla malzeme kullanılıyor olması porsiyon fiyatını yükseltmektedir. Sadece kilo ile alınan lokmaların rakamsal değeri düşüktür. Sonuç itibari ile bakıldığı zaman sadece birkaç lira fark ile lokma tatlısı satın alabilirsiniz. 

Tatlı yapmasını bilmeyen veya fazla yapılacağı için kıvamının tutmayacağından endişe eden kişilerin en çok tercih ettikleri yöntem, bir gün öncesinden Lokma döktürme fiyatları öğrenmek ve ne zamana teslim edileceğini tespit etmektir. Buradan yola çıkarak hemen hemen her lokma tatlıcısında istediğiniz miktarda lokma döktürme yaptırabilir ve misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Dışarıda tadımlık olarak yemek istediğiniz lokmalar porsiyon başı olarak hesaplandığı için sizlere sanki pahalıymış havası yaratabilir. Ama öyle olmadığı ve küçük adetlerde satılan her ürünün daha karlı ve daha pahalı olduğunu herkes bilmektedir. Özellikle mağazalar zinciri olan lüks tatlıcılarda lokma döktürme fiyatları yüksektir ve maliyetleri de ona göre hesaplanmaktadır. Ustasını yerine getirmek istediğiniz de ve sizin istediğiniz mekânda yapılmasını arzu ederseniz eğer günlük yevmiye ve artı kişi başı fiyatlar porsiyon üzerinden hesaplanarak toplu indirim uygulandıktan sonra sizlere yansıtılabilir. Her şeyin özeli ve acil oluşu bazen pahalıya geldiği gibi bazen de çok uygun rakamlara geldiği de karşılaşılmış durumlardandır. 

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments